ŚWIĘTA WIEKANOCNE Z ROWEREM I SPACEREM

Święta Wielkanocne to czas zadumy i refleksji, ale również radości; nadchodzi wiosna i wszystko budzi się do życia!Jednocześnie wspominamy dawne czasy i patrzymy z nadzieją w przyszłość.

A przed i po posiłku czekają na naszych Gości lasy i łąki wokół Zamku, gdzie można, a w zasadzie trzeba, wybrać się na rower, na spacer – z kijkami lub bez (Nordic Walking). Teren nadaje się wspaniale również do biegania.

Zapraszamy do spędzenia tego czasu w miejscu niepowtarzalnym, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością i płynnie przechodzi w przyszłość. Wiele lat temu Althannowie, a jeszcze wcześniej Glaubitzowie składali sobie życzenia świąteczne przy suto zastawionym stole, w komnatach zespołu zamkowo-pałacowego w Międzylesiu.

 

Nasz stół będzie równie bogaty. Proponujemy Państwu specjały kuchni staropolskiej, takie jak domowy żur na zakwasie, pieczyste i wędliny czy kaczka pieczona z jabłkami.

Mamy też takie rarytasy jak pasztety, szynki i polędwice wędzone przygotowane przez zaprzyjaźnionego Masarza z Młyna.

Nie zabraknie również serów tradycyjnie wyrabianych z mleka krów wypasanych na górskich łąkach. Pani Agnieszka Kość, która te sery wytwarza,  opisana była w National Geographic!

 

Tuż obok Zamku znajduje się przepiękny barokowy kościółek z amboną w kształcie łodzi, do którego możecie Państwo pójść poświęcić wielkanocny koszyk tak, jak niegdyś robił to hrabia Althann z rodziną.Jako ciekawostkę możemy podać, że Zamek połączony jest zabudowaną galerią z emporą w kościele, w której siadywał hrabia z rodziną.

Dzisiaj, co prawda, przejście jest zamurowane, ale z zewnątrz można je nadal zobaczyć.

Wszystko to w bardzo przystępnych cenach!

Dla osoby dorosłej, jedynie 285zł za 4 dni! (3 noce) – 95zł za osobę za dobę z wyżywieniem!

Dla dziecka do lat 12 (w przypadku apartamentu rodzinnego) tylko 225zł za 4 dni! (3 noce) – 75zł za osobę za dobę z wyżywieniem!

 

Oczywiście zapraszamy również na krótsze lub dłuższe pobyty w tym czasie.

Serdecznie zapraszamy!!!