Warsztaty shabby chic w barokowych wnętrzach z lampką wina

 

Shabby Chic jest to wywodzący się z Wielkiej Brytanii styl dekorowania wnętrz. Łączy on nowoczesność z elementami retro, pozwala na odnowienie starych, zniszczonych mebli tak, aby tworzyły jednocześnie oryginalny i przytulny klimat.

Po raz pierwszy termin ten został podany w „The World of Interiors magazine” w latach osiemdziesiątych XX wieku i stał się bardzo popularny w latach 90 w Stanach Zjednoczonych, szczególnie na zachodnim wybrzeżu (Los Angeles, San Francisco), mocno inspirowany śródziemnomorską kulturą Grecji, Toskanii i Prowansji.

Obecnie staje się on coraz modniejszy również u nas, więc zapraszamy na 3-dniowe warsztaty. Każdy może przywieźć i odnowić swoje ukochane, acz nieco już zniszczone stare meble, odnowić je i znów postawić w domu na honorowym miejscu!

Ponadto warsztaty są okazją do spotkania wielu ciekawych ludzi, zwiedzenia Zamku, posiedzenia przy ognisku oraz do poznania wielu
ciekawostek historycznych – związanych zarówno z Zamkiem jak i z meblami!

 

Szczegółowy plan warsztatów:

PIĄTEK

godz 16.00 spotkanie zapoznawcze przy kawie z ciastem oraz lampka wina. Rozmowy o zamku skupiajace sie bardziej na historii obiektu oraz historii mebli. Prezentacja multimedialna.

godz 18.00 obiadokolacja

godz 19.00 spotkanie w galerii -miejsce warsztatów. zapoznanie się z meblami , tradycyjna renowacja, narzędziami oraz materiałami na których uczestnicy będą pracować. Wspólne ustalenie zakresu prac w dniu jutrzejszym

godz 21.00 ognisko i zwiedzanie nocne

 

SOBOTA

godz 9.00 śniadanie

godz.10-14.00 usuwanie starych powłok, tkanin, naprawy punktowe, czyszczenie, uzupełnianie szpachlówek.

ok godz 12.00 przerwa kawowo- herbaciana, ze smakołykami z lokalnych produktów

godz 17.00 obiadokolacja

godz.19-22.00 malowanie mebli technika shabby chic, bielenie

 

NIEDZIELA

godz. 9.00 śniadanie

godz.10-14.00 prace końcowe, kosmetyczne, woskowanie, wspólna ocena efektów.

 

Terminy:

Weekend 12 – 14.09.
Weekend 19 – 21.09.
Weekend 26 – 28.09.

 

Cena:

490 zł/os