Dolni Morava

Dolní Morava

to podgórska miejscowość, położona na wysokościach 740-1140 m n.p.m., niedaleko polsko-czeskiej granicy, w pobliżu miasta Králíky, w której znajduje się ośrodek SKI centrum SNĚŽNÍK. Panują tu warunki klimatyczne sprzyjające sportom zimowym, gdyż śnieg utrzymuje się średnio 116 dni w roku, a przez 150 dni temperatura jest poniżej 0°.

Piękna, górska, niezniszczona przyroda jest dodatkową atrakcją Ski Centrum Sněžník. Dzięki swojemu położeniu i ostremu, górskiemu klimatowi jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników sportów zimowych, a piękno tej doliny znane jest nie tylko smakoszom narciarstwa. Piesze wycieczki przez masyw Králickiego Śnieżnika pozwalają wykorzystać piękno przyrody do aktywnego wypoczynku. Tutejsze trasy zjazdowe zaliczane są do najlepszych w Czechach. Potwierdza to nie tylko dobra opinia wśród narciarzy, ale także homologacja FIS.

 

Wyciągi narciarskie – 6:

wyciągi orczykowe – 4;
kolejki czteroosobowe – 2;
mata podjazdowa – 1

przepustowość 7200 os./godz.

Trasy zjazdowe:

5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności oraz 2 trasy dziecięce.
W sezonie zimowym 2014/2015 jest planowane otwarcie 2 nowych tras oraz snow parku.

Trasy biegowe długości 20 km

Inne usługi:

Bobsleje, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis sprzętu narciarskiego, szkółka dla dzieci i dorosłych, strefa dziecięca, trasy saneczkowe, darmowy parking.

Informacje o obowiązujących cenach oraz aktualnościach można znaleźć na stronie ośrodka.