Říčky v Orlických Horách

Říčky v Orlických horách

(740-992 m n.p.m.) to ośrodek narciarski położony na południowo-wschodnich stokach szczytu Zakletý.

Co roku odbywają się tutaj Międzynarodowe Zawody Studentów w dyscyplinach alpejskich – Skiinterkritrium. Świadczy to o wysokiej jakości trasach i wyposażeniu, które razem zapewniają, że ośrodek ten jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków narciarskich w Czechach. Ponadto szczyt Zakletý jest punktem wyjściowym turystycznych tras do pobliskiego Pěticestí i jednocześnie idealnym miejscem wypadowym narciarzy biegowych na cały główny grzbiet Gór Orlickich.

Dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania, stoki są otwarte nawet podczas nieatrakcyjnych dla narciarzy warunków pogodowych.

Wyciągi narciarskie:

  • kolejka krzesełkowa 4-osobowa
  • 2 wyciągi talerzykowe

Trasy zjazdowe – 4

  • trasa slalomowa, długość 1000 m, cała sztucznie naśnieżana, ratrakowana, przystosowana do zjazdów sportowych, posiada homologację FIS
  • trasa zjazdowa, długość 1200 m, cała sztucznie naśnieżana, ratrakowana, posiada homologację FIS
  • trasa zjazdowa, długość 1500 m, przeznaczona dla rodzin z dziećmi
  • trasa zjazdowa, długość 350 m, cała sztucznie naśnieżana, ratrakowana, sztucznie oświetlona, co umożliwia jazdę wieczorem

Usługi
Snowboarding, szkoła narciarska dla dorosłych i dla dzieci, wyposażona w mały wyciąg służący dzieciom do nauki jazdy, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, bezpłatny parking, skibus, gastronomia. W pobliżu ośrodka, ok. 150 m, można zaparkować 300 aut osobowych i 15 autokarów.

Więcej na stronie ośrodka.

MapaRickyareal