Nocne Zwiedzanie Zamku Międzylesie – atrakcje turystyczne Kotlina Kłodzka
Nocne Zwiedzanie Zamku Międzylesie – atrakcje turystyczne Kotlina Kłodzka

Nocne Zwiedzanie Zamku Międzylesie – atrakcje turystyczne Kotlina Kłodzka

Zamek Międzylesie to miejsce pełne historii i magii, które zaprasza na wyjątkowe nocne zwiedzanie. Jeśli masz odwagę, by wędrować po jego mrocznych korytarzach, słuchając opowieści o duchach i dawnych mieszkańcach, to ta przygoda jest właśnie dla Ciebie. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia, które zapewni przewodnik z pasją opowiadający o burzliwej historii zamku.

Burzliwe 700 lat historii Zamku Międzylesie

Nocne zwiedzanie Zamek Międzylesie

Zamek Międzylesie ma za sobą 700 lat bogatej i burzliwej historii, której szczegóły poznasz podczas nocnego zwiedzania. Nasz przewodnik z pasją opowie o dynamicznych okresach zamku – od gotyku, przez renesans i barok, aż po czasy współczesne. Dzięki jego opowieściom przeniesiesz się w czasie, dowiadując się, jak zamek przetrwał wiele trudnych momentów.

Poznaj tajemnice Zamku – atrakcje turystyczne Kotlina Kłodzka

Podczas nocnego zwiedzania poznasz największe tajemnice Zamku Międzylesie. Czy wiesz, dlaczego duch żony księcia von Glaubitza spaceruje nocami po balkonie Czarnej Wieży, spoglądając z góry na zwiedzających? Przewodnik odkryje przed Tobą sekrety skrywane w najciemniejszych zakamarkach zamku. Spacerując długimi korytarzami, zgłębisz kawał historii Polski, a multimedialne projekcje jeszcze bardziej wzbogacą Twoje doświadczenie.

Nocne oblicze zamku – weź udział w zwiedzaniu

Zamek Międzylesie nocą odkrywa swoje drugie, mroczne oblicze. Skrzypiące drzwi i okiennice dodają dreszczyku emocji, a cienie na ścianach ożywiają dawne opowieści. Nocne zwiedzanie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć zamek w zupełnie nowym świetle i poczuć jego tajemniczy klimat.

Harmonogram zwiedzania

Nocne zwiedzanie Zamku Międzylesie odbywa się w piątek i sobotę, w godzinach dostosowanych do zachodu słońca. Podczas spaceru po zamkowych komnatach przewodnik opowie najciekawsze historie o rycerskich pojedynkach, pożarach, wojnie husyckiej, czeskich możnowładcach i polskiej szlachcie. Dowiesz się o sekretnych przejściach i może nawet spotkasz ducha dawnego mieszkańca zamku.

Cena i dodatkowe informacje

Cena nocnego zwiedzania to 50 zł za osobę, a opiekunowie mogą uczestniczyć bezpłatnie. Pamiętaj, aby nie odłączać się od grupy – tajemnicze mury zamku skrywają wiele niespodzianek!

Nocne zwiedzanie Zamku Międzylesie to niezapomniana przygoda, która przeniesie Cię w dawne czasy i odkryje przed Tobą mroczne tajemnice. To idealna okazja, aby poczuć atmosferę średniowiecznego zamku, poznać jego historię i przeżyć coś naprawdę wyjątkowego. Odważ się na nocne zwiedzanie i przekonaj się, jak fascynujące mogą być mury Zamku Międzylesie po zmroku!

Translate »