Wakacje z duchami

Korytarz - Mariusz RazniewskiDaj się skusić na wyjazd inny od wszystkich. Przyjedź do Kotliny Kłodzkiej i spędź wakacje w zabytkowym zamku. Zamieszkaj w skrzydle pałacowym lub w podzamczu w apartamentach rodzinnych. Poczuj atmosferę historii. Wejdź paradną klatka schodową i przepiękną barokową galerią (pierwszym zabudowanym krużgankiem w Polsce zaprojektowanym przez znanego włoskiego architekta Jokobo Carove) do sali balowej, gdzie jeszcze tak niedawno tańczyli goście hrabiego Althana. Król Jan Sobieski wracając z odsieczy wiedeńskiej zatrzymał sie w tych samych wnętrzach i stąpał po tych samych posadzkach.

Odkryjcie sami skarby i tajemnice tego zamku. stańcie przy piecach i kominku, które ogrzewały Althanów i Sobieskich. Sięgnijcie wzrokiem z z czarnej wieży na droge obsadzona drzewami, którędy wiódł szlak bursztynowy. Jakie jeszcze tajemnice kryją sale i lochy Zamku w Międzylesiu.

Poszukiwanie duchów i skarbów z pochodniami

Nocne zwiedzanie starego renesansowego zamku. Pochodnie, pomagaja znaleźć drogę. Krążycie wokół wewnnętrznego małego dziedzińca zamkowego, niewidocznego z zewnątrz. Snujące sie dymy przeszkadzają w znalezieniu drogi do wyjścia. Trafiacie do pomieszczeń czarnej wieży, w której więziona była hrabianka. Podobno nawiedza czasem te komnaty. Chodziły słuchy, że uratował ją wampir, którego pokochała. Słyszycie jakąś dziwną muzykę, jakieś dziwne głosy. Może to hrabianka wampirzyca wraca zobaczyć, kto chodzi po jej zamku.