z Zamku na łono przyrody

MALOWNICZE TRASY ROWEROWE, TAJEMNICZE KOMNATY ZAMKOWE

W czasach drożejącego paliwa, większej świadomości ekologicznej i chęci zdrowego życia, rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Jednak nie służy on tylko do przemieszczania się z domu do pracy; jazda na rowerze może się wiązać ze zbliżeniem do natury, wyciszeniem, relaksem lub wręcz odwrotnie – sportem ekstremalnym.

Im więcej rowerzystów pojawia się na drogach, tym częściej miłośnicy obcowania z naturą poszukują nowych, nieodkrytych jeszcze miejsc.

Jeżeli szukasz relaksu na dwóch kółkach lub znajdujesz przyjemność w zmęczeniu podczas jazdy po górach, a potem pragniesz zjeść pyszny posiłek, odpocząć na wygodnym łóżku w cichym, uroczym i niebanalnym miejscu – zawitaj w nasze progi!

U nas znajdziesz przytulne pokoje z wygodnymi łóżkami, szlachecką kuchnię i profesjonalną obsługę, a okolica Zamku zapewni Ci rowerowe spełnienie. Rozległość terenów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny z dziećmi, miłośnicy kolarstwa szosowego, przełajowego, górskiego oraz BMX, downhillu czy też freeridu.
Niezależnie od tego jaka forma kolarstwa najbardziej Cię satysfakcjonuje, u nas ją odnajdziesz!

NORDIC-WALKING, TREKKING, JOGGING: Z ZAMKU NA MALOWNICZE TRASY

Odkąd w 1997 roku Marko Kantaneva wymyślił Nordic Walking jako formę całorocznego treningu narciarzy biegowych, sport ten zyskuje coraz większą popularność, również u osób, które z narciarstwem nie mają nic wspólnego. Zachwycili się korzyściami zdrowotnymi, łatwością spalania kalorii, a przede wszystkim dostępnością tego sportu.

Nordic Walking, podobnie jak jogging, uprawiać może każdy i wszędzie. Ale co to za przyjemność usprawniać układ oddechowy w mieście pełnym spalin, relaksować się w parku między obcymi ludźmi?
Jeżeli przeszkadzają Ci zatłoczone alejki i odgłos samochodów z pobliskich ulic, mamy dla Ciebie idealną alternatywę! Proponujemy Ci relaks i zbliżenie do natury w jednym z najpiękniejszych krajobrazowo rejonów Polski. Przez wiele kilometrów możesz nie spotkać żywej duszy i poczuć jedność z naturą, która Cię otacza.

A jeśli Twoją pasją jest trekking, to gdzie znajdziesz tak piękne trasy, jak nie w Kotlinie Kłodzkiej? Przechodzący przez tę krainę Główny Szlak Sudecki ma aż 390km, podczas których zachwyci Cię piękno natury. Spróbuj zdobyć Śnieżnik lub Czarną Górę, a Twój wysiłek będzie nagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami, albo daj się oczarować pejzażami, które zobaczysz z niebieskiego szlaku, który wiedzie grzbietami głównych pasm górskich.
Niezależnie od wybranej formy sportu, zawitaj do nas, będziesz mógł odpocząć na wygodnym łóżku w cichym, uroczym i niebanalnym miejscu, zjeść pyszny posiłek z naszej szlacheckiej kuchni , a przy tym zostaniesz profesjonalnie obsłużony.